• LangTR | EN| DE
 • İletişim
 • Anasayfa
 • Anasayfa-Arge & Urge

  Arge

  Şener Mekanik Sistemler AŞ., sahip olduğu birikimi ve deneyimi, tecrübeli ve yetkin kadrosu ile daha fazla katma değer yaratmak amacıyla AR&GE bölümü kurarak ülkesinin ve müşterilerinin hizmetine sunmuştur. BU amaçla organizasyon yapısını kurumsallaşmanın ve dijitalleşen çağın gerekliliklerine uyumlu hale getirmiş; müşteri beklentileri doğrultusunda şimdiye dek hazırladığı çözümleri sistemleştirerek yenilikçi ürünlere dönüştürmüştür. Parça tasarımdan itibaren; doğru malzeme, doğru teknik ve yöntemler ile müşterilerine çözüm ortağı olan Şener Mekanik Sistemler ürünlerin tasarımını, test edilmesi ve onaylanmasını da kendi bünyesinde gerçekleşmektedir.

  Ar&Ge ekibi ile yeni sistemler tasarlayan ve müşterilerinin kullanım ihtiyaçlarına göre farklılaştırarak aynı güvenlik seviyesinde uygulamaya alan Şener Mekanik Sistemler AŞ, üretim bünyesinde de kendi içinde üniversiteden itibaren yetiştirdiği genç ve eğitimli mühendis kadrosu ile Ür&Ge ekibini oluşturmuştur.

  Ür&Ge’nin amacı, mevcut bir ürüne yeni çözümler ve yeni ürünün üretimi için alternatif yollar geliştirmektir. BU şekilde sürekli iyileştirme hedefleri doğrultusunda hem müşterilerine, hem çevreye ve çalışanlarına sürekli katkı sağlar.

  Ür&Ge ve Ar&Ge bünyesinde SOLİDWORKS , MASTERCAM, MANUS SOFTWARE, MOTOSIM EG-VRC kullanılmaktadır. Tasarımlar, doğrulanmak üzere dahilide üretilen prototipler ile test edilir. Üretimde kullanılan aparat- fikstür gibi yardımcı elemanların tasarımı ve üretimi de Ür&Ge bölümündeki uzman kadro tarafından yapılmakta ve üretim simülasyonları tamamlanmaktadır. Ür&Ge, Şener Mekanik Proje Ekibi’nin daimi paydaşıdır.

  ​ Üretim hattındaki takım sarfiyatı, takip ve kontrolünü takım yönetim sistemi kullanılarak sağlanmaktadır. Bu kotroller sürekli olarak raporlanarak izlenmekte, iyileştirmelerin planlanabilmesi için Ür&Ge’ye aktarılmaktadır.

  Tüm üretim işlemleri için kullanılacak takımların ölçümleri yüksek hassasiyette ölçüm yapan ayar ve ölçüm cihazı ile ölçümü gerçekleştirilmektedir.

  © 2020 ŞENER MAKİNA - All rights reserved
  Weeb Group